<p>Jeśli jesteś przytłoczona różnymi długami w różnych miejscach, rozwiązaniem może być pożyczka na s...

Jeśli jesteś przytłoczona różnymi długami w różnych miejscach, rozwiązaniem może być pożyczka na spłatę zadłużenia, czyli tak zwany kredyt konsolidacyjny.

Dlaczego tak trudno jest spłacić swoje długi?

Załóżmy, że masz zwykłą kartę kredytową, a także wykupiłeś kartę sklepową, by kupić nowy laptop z 12-miesięcznym nieoprocentowanym wydatkiem. Postanawiasz skoncentrować się na spłacaniu swojej karty kredytowej, ponieważ masz cały rok na martwienie się o kartę z długiem zaciągniętym w sklepie, prawda?

Przewiń do przodu o 12-miesięcy… Musiałaś przez ten czas zmierzyć się gdzieś po drodze z systemem gorącej wody i wysokością kosztownego rachunku dentystycznego. Twoja karta kredytowa się wyczerpała, a rachunek związany z kartą sklepową zaczyna nabierać tempa, zdaje się być coraz bliżej płatności.

Jedna spłata przypada na 15 dnia każdego miesiąca, druga na 20. Kiedy się pojawi, nie możesz sobie pozwolić na tą drugą albo nie masz pieniędzy na bieżące wydatki. To wymyka się spod kontroli. Czujesz się coraz bardziej tym wszystkim przytłoczona.

Te zakupy mogą być uzasadnione i niedrogie, ale w tym momencie sprawy stają się trudne, cięższe niż sądzisz. A kiedy dług zaczyna cię stresować, czas odzyskać kontrolę. Ale jak to zrobić?

Co to jest pożyczka konsolidacyjna?

Kredyt konsolidacyjny do zadłużenia to sposób na zgromadzenie wszystkich Twoich należności – karty kredytowej, długu studenckiego, karty sklepowej itp. – w jeden dług, dzięki czemu będziesz dokonywać płatności w jednym miejscu – co już samo w sobie jest sporym odciążeniem.

Oznacza to również brak wielokrotnych opłat rocznych i jedną regularną spłatę, z jedną stopą procentową. Brzmi dobrze prawda?

Zobacz także:  Wpływ kredytów konsolidacyjnych na lojalność klienta

Chcesz wiedzieć, jak to może wyglądać w Twoim przypadku? Sprawdź dostępny w sieci kalkulator konsolidacji zadłużenia. To fantastyczne narzędzie, które pokaże ci, ile minimalnych spłat i miesięcznych odsetek możesz zmienić i na jakim poziomie, aby ułatwić sobie wyjście z tego długu.

Oczywiście nie oznacza to, że jesteś od razu bez kredytów i możesz znów zacząć szaleć – wszakże nadal musisz spłacić pożyczkę. Ale to, co to oznacza to na pewno fakt, że możesz wziąć oddech i odzyskać kontrolę nad swoimi finansami.

Po co konsolidować moje pożyczki?

Posiadanie jednej pożyczki konsolidacyjnej zazwyczaj przeważa nad korzyściami z posiadania niewielkich długów.

Jedna pożyczka jest łatwiejsza do zarządzania niż wiele pożyczek – tylko jedna miesięczna spłata zawsze brzmi lepiej.

Ponieważ istnieje tylko jedna pożyczka, ustalenie planu spłaty jest łatwe – będziesz miał lepszy wgląd w to, kiedy będziesz wolny od długów.

Posiadanie jednego, łatwego do zarządzania długu jest dobrym sposobem na poprawę swojej wiarygodności kredytowej.

Jak mogę skonsolidować moje pożyczki?

Chociaż jest to dość prosty proces, przed złożeniem wniosku powinieneś odrobić zadanie domowe.

Sprawdź, jak bardzo twoja nowa spłata kredytu będzie dotyczyła różnych warunków kredytu (lub okresów) za pomocą specjalnego kalkulatora konsolidacji zadłużenia, który z łatwością odnajdziesz w sieci internetowej.

Sprawdź ofertę pożyczek indywidualnych dla kilku pożyczkodawców, a następnie skorzystaj z kalkulatora do porównywania pożyczek.

Możesz to zrobić, tak samo zawsze możesz skorzystać z pomocy doradcy finansowego.