<p>Bank BGŻ BNP Paribas .</p><p><p><p>Jednym z bardziej znanych banków jest Bank BGŻ BNP Paribas. Log...

Bank BGŻ BNP Paribas .

Jednym z bardziej znanych banków jest Bank BGŻ BNP Paribas. Logiem banku jest zielony kwadrat z czterema gwiazdami. Bank jest formą spółki akcyjnej. Głowna siedziba banku mieści się w Warszawie, a jej prezesem od 2015 roku jest Tomasz Bogus. BGŻ jest bankiem uniwersalnym. Powstał poprzez fuzje prawną Banku Gospodarki Żywności i BNP Paribas Bankiem Polska. Obecnie pod względem wartości aktywów bank znajduje się na ósmym miejscu. BGŻ oznacza Bank Gospodarki Żywnościowej i jego początki można powiązać z Polskim Bankiem Rolnym jaki istniał od 1919 roku. BGŻ powstał w 1975 roku poprzez połączenie Banku Rolnego z Centralnym Związkiem Spółdzielni Oszczędnościowo- Pożyczkowych. Jako spółka akcyjna działa od 1994 roku. Obecnie można korzystać z wielu ciekawych ofert jak też z bankowości elektronicznej.

Bank BPH.

Kolejnym dosyć znanym bankiem jest Bank BPH. Został on założony w 1989 roku, a jego główna siedziba mieści się w Gdańsku. Prezesem banku jest Grzegorz Jurczyk. Jest to rodzaj banku hipotecznego na skalę ogólnopolską. Obecnie siedziby banku znajdziemy jeszcze w Warszawie i Krakowie. Jedynym akcjonariuszem banku jest General Electric. Dawniej akcje banku były dostępne na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Do grup kapitałowych Banku BPH należy Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz PBK Zarządzanie Funduszami. Bank ma bardzo przystępne oferty kredytów hipotecznych i obecnie jest to jeden z popularniejszych banków mających tego typu oferty.

Volkswagen Bank Polska.

W Warszawie przy Rondzie ONZ znajduje się główna siedziba Volkswagen Banku. Został on założony w formie spółki akcyjnej w 1998 roku. Prezesem banku jest Mikołaj Woźniak. Jest to rodzaj banku uniwersalnego internetowego. Bank samochodowy bo tak można o nim powiedzieć jest częścią holdingu Volkswagen Financial Services, należącego do koncernu motoryzacyjnego Volkswagena. Bank zajmuje się przede wszystkim finansowaniem samochodów koncernu Volkswagen. Można je kupić na kredyt właśnie za pośrednictwem tej placówki bankowej. Bank należy do systemu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i należy do Związku Banków Polskich. Usługi jakie świadczy ten bank skierowane są zarówno do firm jak i do klientów indywidualnych. Jego obszar działań wiąże się z kredytowaniem zakupu samochodów i finansowaniem działalności salonów dealerskich samochodów marki Volkswagen. Od 2001 roku bank świadczy również oferty depozytów i kredytów. Jest to jeden z nielicznych banków, który nie posiada żadnych placówek i oddziałów. Dla klientów indywidualnych bank przygotował kilka ciekawych produktów. Mogą oni korzystać między innymi z kont osobistych, kont oszczędnościowych, z lokat bankowych, a także korzystać z oferty kredytów gotówkowych, samochodowych, a także z ubezpieczeń komunikacyjnych. Dla firm bank również przygotował bardzo interesujące oferty. Mogą korzystać z kont firmowych, z lokat bankowych, a także z kredytów samochodowych i ubezpieczeń komunikacyjnych. Bank ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. W 2013 roku Volkswagen Bank Polska zdobył nagrodę Złotego Bankiera jako Najlepszy kredyt samochodowy. W tym samym roku zdobył również nagrodę Innowacja roku 2013. Bank prowadzi także działalność charytatywną. Wspiera między innymi Fundację Jaśka Meli. Uzbierane pieniądze przeznaczane są na protezy dla osób po amputacjach. Ponadto bank organizuje akcje Qurier Świętego Mikołaja. W ramach tej akcji pracownicy Banku kupują prezenty dla najbardziej potrzebujących dzieci z Gładysz.

Zobacz także:  Dlaczego lepiej wziąć kredyt hipoteczny online?