Dzięki obecności kredytów samochodowych mamy szansę kupić sobie wymarzone auto nawet jeżeli nie mamy na to wystarczającej sumy pieniędzy. Kredyty samochodowe mają wiele zalet, ale mają też i wady, o których każdy kredytobiorca powinien wiedzieć zanim na taki kredyt się zdecyduje. Kupno samochodu, czy też motoru bardzo często wymaga od nas zaciągnięcia zobowiązania kredytowego. Nie mając wystarczającej sumy, aby kupić taki pojazd trzeba skorzystać z oferty kredytów samochodowych. Powinniśmy jednak przed podjęciem decyzji kredytu samochodowego sprawdzić jakie są jego zalety, ale też jakie ma wady. Jest to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań, wśród osób, które mają zamiar kupić samochód. Za taki kredyt można kupić także skuter, motocykl, autobus jak również motorówkę. Cel na jaki przeznacza się pieniądze z kredytu jest doskonale dopasowany do potrzeb kredytobiorcy. Dzięki kredytom samochodowym niemal każdy ma szansę kupić sobie samochód. Często, zwłaszcza w przypadku nowych pojazdów, uzbieranie całej sumy jest trudne i wzięcie samochodu na kredyt jest jedynym rozwiązaniem na to, aby go mieć.

Kredyt na samochód, czy kredyt gotówkowy?

Kredyty samochodowe z dnia na dzień stają się coraz popularniejsze. Dzisiejsze społeczeństwo jest na tyle zmechanizowane, ze mało które gospodarstwo domowe nie ma chociaż jednego samochodu. W sytuacji, kiedy brakuje nam niewielkiej sumy pieniędzy na samochód można wspomóc się kredytem gotówkowym, ale trzeba wiedzieć, że takie rozwiązanie będzie droższe. Zanim wybierzemy ostateczną ofertę powinniśmy porównać ze sobą oferty kilku banków, aby znaleźć tą, która w naszym przypadku okaże się najkorzystniejsza. W wielu miejscach można otrzymać kredyt na samochód z wysokim oprocentowaniem, ale bez konieczności dostarczania do banku masy dokumentów od razu. Po uzbieraniu wszystkiego i dostarczeniu do banku oprocentowanie kredytu zostaje zmniejszone. Starając się o kredyt w wyższej kwocie bank będzie wymagał od nas dostarczenia większej liczby dokumentów. Jest to niezbędne, aby bank mógł przeprowadzić rzetelną analizę zdolności kredytowej kredytobiorcy. Mimo wszystko dalej będzie patrzeć na klienta bardziej przychylnie niż w przypadku, kiedy brany jest kredyt gotówkowy. Kredyt samochodowy można otrzymać w zaledwie kilka godzin.

Zobacz także:  Jakie narzędzia umożliwiają większą ochronę kredytobiorcy?

Ofertę kredytu samochodowego znajdziemy między innymi w Idea Banku. Tutaj możemy wnioskować o kredyt do pięćdziesięciu tysięcy złotych za pośrednictwem internetu, bez wychodzenia z domu. Taką samą kwotę oferuje również ING Bak Śląski, gdzie okres kredytowania może wynosić nawet do dziesięciu lat. Ponadto bank zrezygnował z prowizji, a marża jest w wysokości 3,5%. W mBanku można liczyć na kredyt samochodowy, który charakteryzują darmowe przelewy pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym. Bank gwarantuje nam pomoc eksperta i darmową usługę maklerską. Dzięki szerokiemu wachlarzowi kredytów samochodowych można wybrać usługę, która w pełni spełni nasze oczekiwania. W przypadku kredytów samochodowych tak jak i w przypadku kredytów gotówkowych jest grupa klientów, która wykonuje dane wolne zawody, która może liczyć na lepsze warunki kredytowania. Negocjowanie cen poszczególnych usług banku w dzisiejszych czasach jest czymś normalnym i na porządku dziennym. Można bardzo często wynegocjować naprawdę dobre warunki kredytowania, zwłaszcza jeżeli mamy nienaganną historię finansową. Wówczas jesteśmy bardziej wiarygodni w oczach banku i tym samym ma on mniejsze ryzyko, że nie spłacimy kredytu na czas.