Kredyt gotówkowy w przeciwieństwie do szybkich pożyczek tak zwanych chwilówek możemy rozłożyć na dogodne raty w stosunkowo długim okresie czasu. Daje nam to ogromne pole działania a zarazem pewnego rodzaju swobodę. Mimo to często zastanawiamy się w jaki sposób obniżyć ratę kredytu tak aby był maksymalnie nieodczuwalne w naszym osobistym budżecie. Czy istnieje na to jakieś rozwiązanie? Czy Bank lub inne instytucje udzielające kredytów są w stanie zaoferować nam warunki które będą odpowiadać naszym oczekiwaniom? Jakim narzędziem możemy posłużyć się, żeby w szybki i łatwy sposób obliczyć ratę kredytu a tym samym wpłynąć na jej wysokość w miesięcznej spłacie. Postarajmy się odpowiedzieć na te pytania w tym artykule.

Szkunie sposobów i możliwości na kredyty gotówkowe

Żeby obniżyć ratę kredytu możemy posłużyć się kilkoma rozwiązaniami jednak na początek warto wybrać optymalne takie które nie sprawi nam problemu a ponadto będzie intuicyjne. Aby miesięczna rata nie kojarzyła nam się z obciążeniem warto odpowiednio wcześniej przemyśleć swoją decyzję co do kwoty kredytu gotówkowego. Kiedy przeanalizujemy osobisty budżet i dojdziemy do wniosku, że kwota, którą chcemy pożyczyć jest zbyt duża to jest to sygnał, że w miesięcznym cyklu możemy po prostu sobie nie poradzić. Banki w swojej ofercie posiadają opcje rat kredytu w formie stałej lub malejącej. W przypadku tej drugiej oznacza to że na początku kredytu gotówkowego raty będą miały stosunkowo wysoką wartość ale z upływem czasu będą maleć co daje nam poczucie braku obciążenia. To rozwiązanie jest o tyle ciekawe i ma zastosowanie, kiedy nasze dochody są ruchome i nieregularne w określonej kwocie.

Dlaczego kalkulacja jest potrzebna.

Innym sposobem na obniżenie raty kredytu jest posłużenie się profesjonalnymi narzędziami stworzonymi do wyliczania zarówno oprocentowania jak również wszystkich elementów składających się na ratę miesięczną zobowiązania. Mowa tu o kalkulatorze kredytowym. Jego modułowość i intuicyjność są fenomenalna. Z racji tego, że kredytobiorca nie musi posiadać rzeczowej wiedzy na temat rynku kredytowego i aspektów jego działania kalkulator pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Użytkownik wpisując określoną kwotę kredytu która go interesuje ilość miesięcy na jaki chciałby rozbić dane zobowiązanie i otrzymuje gotowy wynik. Kalkulator oczywiście potrzebuję takich danych jak oprocentowanie która będzie obowiązywać podczas zawierania umowy oraz dodatkowych informacji na przykład kwestia ubezpieczenia czy uruchomienia innych produktów finansowych podczas udzielenia kredytu. Plusem jest również fakt, że posługiwanie się kalkulatorem kredytowym jest bezpłatne. Potencjalny kredytobiorca, który rozmyśla nad jakąś opcję kredytowania swoich planów może w łatwy sposób wykorzystać tą jednostkę. Strony internetowe zajmujące się udzielaniem porad w zakresie doradztwa finansowego zamieszczają moduły takich kalkulatorów i wręcz zachęcają do skorzystania.

Zobacz także:  Dlaczego lepiej wziąć kredyt hipoteczny online?

Wnikliwie analizując kredyt gotówkowy jakiego chcemy się podjąć przy użyciu odpowiednich narzędzi mamy możliwość porównania różnego rodzaju opcji i składanych mam propozycji. Samo wyliczenie raty kredytu nie jest skomplikowane i dostarcza nam informacji tylko jednostronnie. Natomiast porównanie wyliczonych wyników pozwala nam wybrać ofertę z maksymalnie najniższą ratą a właśnie o to nam chodzi. Szybkie decydowanie się na kredyt nie jest dobrym rozwiązaniem szczególnie wtedy, kiedy nasze środki miesięczne są w pewien sposób zamknięte w ograniczonym szablonie możliwości. Nie musimy się decydować również na rozwiązania jakie są nam podsuwane podczas rozmów z doradcą kredytowym w banku. Nasza decyzja powinna być przemyślana a co ważniejsze dobrze przeliczona tak by kredyt gotówkowy jakie się podejmiemy sprawiał na satysfakcje i zadowolenie.