Kredyt samochodowy z banku czy z salonu?

Kupno nowego samochodu możemy sfinansować na kilka sposobów. Pierwszy z nich to kredyt samochodowy w tradycyjnym banku. Drugi sposób to kredyt w banku samochodowym, czyli bezpośrednio w salonie w którym zamierzamy dokonać zakupu. Oczywiście najbezpieczniej rozpatrzyć obie te opcje i wybrać najkorzystniejszą, sprawdź najlepsze kredyty na top3banki.org.

Jak wygląda kredyt w banku samochodowym?

Decydując się na kredyt w salonie możemy mieć pewność, że zarówno samochód, jak i jego sfinansowanie załatwimy wygodnie w jednym miejscu. Poza tym kredyt ten będzie dostosowany dokładni pod nasze wymagania i preferencje. Formalności są uproszczone do minimum, a decyzja kredytowa przyznawana jest bardzo szybko. Poza klasycznym kredytem w banku samochodowym możemy skorzystać również z tak zwanego kredytu 50 na 50. Jest to kredyt jednoratowy, polegający na wpłacie 50% wartości samochodu przy jego zakupie, natomiast drugą część w terminie ustalonym w umowie na przykład po roku. Mimo, iż pierwsza rata stanowi duży wydatek, to biorąc pod uwagę całości kredytu, jest on bardzo opłacalny. Kredyt jednoratowy nie jest oprocentowany. Kredyt w salonie samochodowym ma niewątpliwie wiele zalet. Jest przede wszystkim szybki i nie wymaga wielu formalności. Z salonu wyjeżdżamy nowym samochodem, a wszystkie kwestie finansowanie jego zakupu mamy już załatwione. Warto jednak uważnie sprawdzić wszystkie warunki umowy i koszty związane z kredytem.

Kredyt samochodowy w tradycyjnym banku.

Zanim udamy się do konkretnego banku warto zapoznać się i porównać oferty kilku instytucji. Internet daje nam nieocenione możliwości, i w domowym zaciszu możemy bez problemu porównywać wiele ofert, tak aby znaleźć najbardziej satysfakcjonującą. Decydując się na kredyt samochodowy musimy mieć już wybrany konkretny samochód który chcemy kupić. Na decyzję kredytową wpływa nie tylko zdolność kredytowa klienta, ale również informacje o samochodzie. Bank traktuje pojazd jako zastaw, dlatego im jego wartość jest wyższa, tym lepiej. Bank jest wpisywany do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciel pojazdu, a także wymaga cesji praw z polisy AC. Dzięki temu w razie kradzieży bądź zniszczenia samochodu interesy banku będą zabezpieczone.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://www.promocyjnykredyt.pl/index.php?trackback/23

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu