Przygotowanie do hipoteki: kilka porad na początek

Kupno domu to największy zakup, jakiego najprawdopodobniej dokonasz. Zanim jednak zaaranżujesz swój kredyt hipoteczny, upewnij się, że wiesz, na co możesz sobie pozwolić. Dowiedz się, gdzie można uzyskać kredyt hipoteczny, poznaj różne rodzaje i sposób działania tego procesu.

Czym jest kredyt hipoteczny?

Hipoteka to pożyczka zaciągnięta na zakup nieruchomości lub gruntu. Większość działa przez 25 lat, ale termin może być krótszy lub dłuższy. Pożyczka jest "zabezpieczona" przed wartością twojego domu, dopóki nie zostanie spłacona. Jeśli nie możesz utrzymać spłat, pożyczkodawca może odzyskać (odebrać) twój dom i sprzedać go, aby w ten sposób odzyskać pieniądze.

Określ, na co Cię stać

Skorzystaj z kalkulatora kredytu hipotecznego, aby dowiedzieć się, na ile możesz sobie pozwolić. Nie decyduj się na to, jeśli myślisz, że będziesz miał trudności z utrzymaniem spłat. Pomyśl także o bieżących kosztach posiadania domu, takich jak:

  • rachunki domowe
  • podatek lokalny,
  • ubezpieczenie i utrzymanie.

Pożyczkodawcy będą chcieli zobaczyć dowód swoich dochodów i pewnych wydatków, a także będą chcieli wiedzieć, czy masz jakiekolwiek długi. Mogą poprosić o informacje na temat rachunków gospodarstw domowych, alimentów i wydatków osobistych. Pożyczkodawcy chcą dowodu, że będziesz w stanie utrzymać spłaty, jeśli stopy procentowe wzrosną. Mogą odmówić zaoferowania kredytu hipotecznego, jeśli ich nie przekonasz, że możesz sobie na to pozwolić.

Gdzie można uzyskać kredyt hipoteczny?

Możesz ubiegać się o kredyt hipoteczny bezpośrednio od banku lub towarzystwa budowlanego,. Możesz także skorzystać z usług brokera kredytów hipotecznych lub niezależnego doradcy finansowego, który może porównywać różne kredyty hipoteczne na rynku. Podobnie jak hipoteki, które nie są oferowane bezpośrednio klientom - niektórzy brokerzy przyglądają się hipotekom z "całego rynku", podczas gdy inni przyglądają się produktom od wielu pożyczkodawców. Opowiedzą ci o tym wszystkim już wtedy, kiedy pierwszy raz się z nimi skontaktujesz. Przyjmowanie tych porad na pewno będzie najlepsze, chyba że jesteś bardzo doświadczony w sprawach finansowych, a zwłaszcza w hipotekach.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://www.promocyjnykredyt.pl/index.php?trackback/18

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu