Porównanie kredytu samochodowego i gotówkowego, który wybrać?

Przymierzając się do kupna nowego auta pamiętajmy o tym, że wcale nie musimy kupować tego na co nas stać i co zdołaliśmy odłożyć. Możemy zdecydować się na auto które zdecydowanie bardziej nas zadowoli i spełni nasze oczekiwania. Możemy tego dokonać za sprawą kredytu. W ostatnich latach bardzo popularny staje się kredyt gotówkowy jednak aby się na niego zdecydować warto zasięgnąć opinii banku. Warto też zastanowić się nad tym który kredyt będzie nam bardziej odpowiadał kredyt gotówkowy czy też kredyt samochodowy. Pamiętajmy o tym, że kredyt samochodowy jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem ponieważ jest to kredyt zabezpieczony i przeznaczony tylko i wyłącznie na zakup pojazdu silnikowego. W przypadku kredytu gotówkowego sytuacja wygląda nieco inaczej i warto zaciągnąć go w sytuacji kiedy do sfinalizowania transakcji związanej z zakupem auta brakuje nam niewiele. Kredyt ten przeznaczony jest na dowolny cel więc bank nie będzie nas pytał o to na co chcemy przeznaczyć pieniądze. Środki otrzymamy bardzo szybko bo w ciągu kilkunastu godzin i co więcej nie będziemy musieli dokonywać dodatkowych formalności wystarczy nam dowód osobisty i zaświadczenie o wysokości dochodów, poszukaj najlepszych ofert na kredytomania.eu.

Kredyt samochodowy a gotówkowy

Jak już wskazywaliśmy kredyt samochodowy w porównaniu do kredytu gotówkowego jest zdecydowanie niżej oprocentowany. Oprocentowanie waha się od 7 do 20 % podczas kiedy oprocentowanie kredytu gotówkowego zaczyna się dopiero od 20% . Fakt ten wynika z tego, że kredyty samochodowe są dodatkowo zabezpieczane przez bank , to jaki będzie to rodzaj zabezpieczenia zależy przede wszystkim od banku. Zabezpieczenia te sprawiają jednak, że auto do dnia spłaty zadłużenia jest własnością banku i bez jego zgody z pewnością nie uda się go sprzedać.

W przypadku kredytu gotówkowego od samego początku to kupujący jest właścicielem auta. Kredyt jest droższy ale dzięki temu możemy przeznaczyć go na dowolny cel i tym samym uniknąć zabezpieczeń banku. Przy wyborze kredytu warto również zapoznać się z procedurami jego przyznawania. W przypadku kredytu gotówkowego sytuacja jest dużo prostsza, wystarczy dowód osobisty oraz zaświadczenie o zarobkach, natomiast jeżeli chodzi o kredyt samochodowy poza tymi podstawowymi zaświadczeniami potrzebny nam będzie również wkład własny. Dodatkowo też musimy zarejestrować swój pojazd na bank bądź też dokonać cesji. Wszystkie te czynności sprawiają że cała procedura przyznania kredytu samochodowego znacznie się wydłuża w porównaniu do kredytu gotówkowego który możemy otrzymać praktyczni od ręki.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://www.promocyjnykredyt.pl/index.php?trackback/16

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu