Zanim podejmiesz decyzję o pożyczce

Wielu kredytodawców oferuje pożyczki. Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy porównywaniu ofert. Przeczytaj ten przewodnik, aby uzyskać porady dotyczące znalezienia właściwej pożyczki odpowiadającej na indywidualne potrzeby. Pożyczki osobiste, czasami nazywane pożyczkami bez zabezpieczenia, są wydawane przez banki i inne spółki finansowe. Różnią się od kredytu w rachunku bieżącym lub karcie kredytowej, ponieważ pozwalają na wypożyczenie ustalonej kwoty w ustalonym terminie, zazwyczaj przy stałym oprocentowaniu.

Niezabezpieczone lub osobiste pożyczki

Pożyczki te są dostępne u kredytodawców i są najczęściej w kwotach między 1 000 a 50 000 złotych. Nie są one zabezpieczone Twoim domem, dlatego mogą być odpowiednie dla szerszego kręgu osób i okoliczności. Pożyczki te są dostępne dla tych, którzy spełniają kryteria kredytodawcy (kluczowe kryteria to minimalny wiek co najmniej 18 lat).

Kwota odsetek, którą zapłacisz zależy od długości czasu, w którym chcesz rozłożyć spłaty i kwotę, którą zaciągasz. Czasami ma to również wpływ na wynik kredytowy lub historię finansową.

Pożyczki zabezpieczone

Są to kredyty, które są zabezpieczone Twoim domem. Są one dostępne tylko dla osób, które posiadają lub mają kredyt hipoteczny na swój dom i które mają wystarczająco dużo kapitału własnego, aby zabezpieczyć się przed kwotą, którą chcą pożyczyć.

Decydując się pożyczkę zabezpieczoną, zgadzasz się, że twój dom może być wykorzystany jako zabezpieczenie przed długiem i może zostać uznany za pełną lub częściową spłatę długu, jeśli nie można było uzgodnić płatności. Po prostu, jeśli nie uiścisz płatności – możesz stracić dom.

Niektórzy kredytodawcy mogą dać lepsze oprocentowanie pożyczki zabezpieczonej, zwłaszcza jeśli zaciągasz pożyczkę na większe kwoty. Należy jednak porównać wszystkie rodzaje pożyczek od różnych kredytodawców, zanim zdecydujesz się na nie. Zastanów się ostrożnie nad ryzykiem utraty domu, jeśli nie możesz zapłacić z jakiegokolwiek powodu.

W ostatnich latach kredyty gotówkowe stały się bardziej dostępne. Niektórzy uważają, że są użyteczne jeśli muszą zapłacić nieoczekiwany rachunek. Jednak warto rozważyć rozważenie tylko jednej z tych pożyczek, jeśli masz pewność, że możesz szybko ją zwrócić.

Pożyczki - chwilówki np. mogą być bardzo kosztowne. Jeśli spóźniasz się z zapłatą pożyczki, zastosuje się dodatkowe opłaty i odsetki. Upewnij się, że jesteś świadomy wszystkich opłat i prowizji, i zrozum, co może się zdarzyć, jeśli pominiesz płatności.

Co jeszcze warto rozważyć?

Spójrz uważnie na stawki. Jeśli dwie pożyczki mają taki sam APR, ale podlegają zwrotowi w różnych okresach czasu, całkowity koszt będzie inny. APR obejmuje łączne odsetki i inne opłaty rocznie. Więc jeśli jedna pożyczka ma zostać zwrócona przez dłuższy okres, to pożyczka będzie cię więcej kosztować. Upewnij się, że możesz sobie pozwolić na spłatę. APR obejmuje koszty odsetek i opłat, ale upewnij się, że znasz rzeczywistą kwotę, jaką będziesz zwracać każdego miesiąca, i dowiedz się czy stawka jest stała lub zmienna.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://www.promocyjnykredyt.pl/index.php?trackback/13

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu